X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

وب سایت تفریحی ژیگول

آمار افراد دیابتی

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به ابتلای حدود چهار میلیون نفر از جمعیت کشور به دیابت اظهارداشت: در حدود همین تعداد نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

دکتر ایرج خسرونیا با تاکید بر ضرورت پیشگیری از بیماریهای خطرناک پیش از بروز عوارض آنها، به مهر گفت: درمان بیماریهای مزمن مانند دیابت، سرطان و... بسیار هزینه بر است که بعضا بهبودی در روند درمان حاصل نمی شود.

وی با بیان این مطلب که 50 درصد افراد دیابتی از بیماری خود اطلاع ندارند، افزود: معمولا این افراد زمانی به پزشک مراجعه می کنند که دچار اختلال دید، نارسایی کلیه و سایر بیماریها شده اند.

آخرین مطالعات نشان می دهد که 7/8 درصد از جمعیت 25 تا 65 ساله کشور درگیر بیماری دیابت هستند.

خسرونیا گفت: اگر بتوان این قبیل بیماریها را در همان روزها و ماههای اول تشخیص داد روند درمان نیز بسیار راحت تر و کم هزینه تر است.

ایران در منطقه ای قرار دارد که شیوع دیابت نسبت به آمار جهانی در آن بیشتر است....


رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با بیان اینکه آزمایشهای بالینی سالیانه در جوامع توسعه یافته به منظور کاهش هزینه های درمان بیماریهای خطرناک به صورت مداوم انجام می شود گفت: اجباری نبودن معاینات دوره ای و آزمایشهای سالیانه در کشور باعث شده روند درمان بیماریهای خطرناک همچون دیابت، سرطانها و... به دلیل بروز عوارض آنها، به سختی و دشواری دنبال شود و هزینه های درمان نیز افزایش یابد.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)